Kulturalny Klub Dzieci

Klub został stworzony i jest prowadzony przez dwie mamy Kasię i Monikę, które są również założycielkami Fundacji Kulturalne Dzieci WAW PL. Fundacja za główny cel stawia tworzenie i upowszechnianie kultury i to właśnie ten cel przełożony zostaje na Kulturalny Klub Dziecka.

W klubie odbywają się zajęcia muzyczne, taneczne i aktorskie. Przez zabawy z instrumentami i śpiew maluchy pobudzają swoje talenty muzyczne. Zaś w ramach warsztatów teatralnych uczą się zarówno aktorstwa, jak i poznają wszystkie inne tajniki, bez których przedstawienie nie może się odbyć.
Wśród kulturalnych zajęć znajdują się: zajęcia umuzykalniające, zapoznanie z instrumentami, indywidualne i grupowe zajęcia ze śpiewu, gordonki, warsztaty aktorskie czy zajęcia taneczne. W celu właściwego rozwoju fizycznego małych artystów będą prowadzone też zajęcia ruchowe i gimnastyczne z elementami gimnastyki artystycznej.

 

ZAJĘCIA

 1. GORDONKI czyli umuzykalnianie metodą Gordona wspomaga proces rozumienia muzyki u maluchów, ułatwia tworzenie oraz improwizowanie, stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania.Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 3  lat.
 2. ZESPOŁY WOKALNE Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 5 do 10 lat, lubiących śpiewać i tańczyć, a także występować na scenie. Mają one na celu rozwijanie zdolności wokalnych, działanie w grupie. Na zajęciach dzieci uczą się techniki wokalnej, śpiewu wielogłosowego, pracy z mikrofonem, ruchu scenicznego do wykonywanych utworów oraz  nowych piosenek.
 3. UMUZYKALNIENIE Celem zajęć jest kształcenie słuchu, poczucia rytmu oraz rozwijanie i udoskonalanie warsztatu wokalnego, które realizowane są przede wszystkim poprzez naukę piosenek i grę na instrumentach perkusyjnych.Dzieci uczą się odróżniać tempo, dynamikę  oraz dowiedzą się które melodie są dur, a które moll i czym się różnią. Dzieci poznają również znaki muzyczne oraz będą mogły poznać swoje pierwsze nutki.Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 3 -5 lat.
 4. ZUMBA KIDS  Zajęcia ruchowe dla dzieci. Celem zajęć jest ćwiczenie koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej za pośrednictwem tańca, który pobudza  i przygotowuje ciało. Przez zabawy muzyczno-ruchowe dzieci poznają  możliwości swojego ciała oraz pobudzają ciało do rytmicznego ruchu.Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 5-7 lat.
 5. MAŁY AKTOR  Na zajęciach nauczymy się jak mówić na scenie, by być słyszalnym i zrozumiałym dla każdego widza. Dowiemy się co to jest dykcja, poznamy proste, zabawne i bardzo przydatne ćwiczenia dykcyjne, które wykorzystamy w naszych pierwszych etiudach aktorskich. Za pomocą ćwiczeń z zakresu dramy pedagogicznej przygotujemy proste sceny aktorskie, pojedyncze i zespołowe. Będziemy rozwijać naszą wyobraźnię, pobudzimy twórcze myślenie, kreatywność i zintegrujemy się w grupie. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 4-8lat.
 6. POZNANIE INSTRUMENTÓW Autorskie zajęcia założycielek Fundacji. Na zajęciach dzieci będą mogły dowiedzieć się jakie mamy instrumenty, poznają ich dźwięki, cechy dotknąć ich na żywo  oraz poznać ich budowę. Na każdych zajęciach będziemy poznawać kolejne instrumenty. Dowiedzą co to jest orkiestra czy big-band. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 2 -5 lat.
 7. MAZIAJKI Z BAJKI  Zajęcia plastyczne dla dzieci. Celem zajęć  jest przede wszystkim rozwijanie zdolności manualnych i plastycznych maluchów. W programie znajduje się między innymi praca z różnymi przyborami i materiałami, by dzieci mogły rozwijać się manualnie, za pomocą plasteliny, farb czy kredek. Dzięki zajęciom dzieci rozwijają umiejętności manualne oraz kształcą w nich podstawowe umiejętności z zakresu plastyki czy malarstwa. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 2 -5 lat.
 8. ZAJĘCIA INDYWIDUALNE prowadzone są z emisji głosu, aktorstwa oraz instrumentu.Indywidualne lekcje trwają od 30 minut do 45 minut w zależności o wieku dziecka.Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 3 -10 lat.
 9. LOGORYTMIKA  to zajęcia na których połączymy elementy  rytmiki z terapią logopedyczną, na którą składa się szereg ćwiczeń muzyczno – ruchowych, oddziaływających na płaszczyznę słuchową, słuchowo-ruchową oraz ruchową, przeznaczonych dla dzieci z zaburzeniami mowy, a także dla dzieci z zaburzeniami zachowania, ściśle podporządkowanych terapii prowadzonej przez logopedę.
 10. NIEDZIELA DLA RODZINY  – różnego rodzaju zajęcia, warsztaty m,in. Maziajki z Bajki, Bajki-czytajki, Warsztaty okazjonalne to dwie godziny dla rodzi na wspólną kreatywną zabawę.
 11. TAŃCZĄCE MALUCHY –

KADRA

Nasza kadra to doświadczeni muzycy, aktorzy, trenerzy oraz wychowawcy przedszkolni. Energiczni,  kreatywni aktywnie działający na scenach estradowych i warszawskich teatrów.

 

CENNIK

Na zakończenie semestru dzieci będą mogły zaprezentować swoje talenty na dużej scenie. Raz w miesiącu najmłodsi będą mieli możliwość spotkania z osobą ze świata artystycznego, która wprowadzi ich w tajniki swojej pracy np. aktor, pianista, wokalista czy skrzypaczka.