Spektakle

Na ulicy dobrej wróżki

Spektakl muzyczny dla najmłodszych i nie tylko. Główni bohaterowie przedstawienia – dobra wróżka oraz poszukiwacz piosenek – zabierają widzów w podróż śladami piosenek Jerzego Wasowskiego: kompozytora i współtwórcy “Kabaretu Starszych Panów”. Na ulicy Dobrej Wróżki każdy odnajdzie coś dla siebie: chwilę zadumy, żart, ale przede wszystkim uśmiech, który jest nieodłączną cechą twórczości Pana Wasowskiego. Zapraszamy na spotkanie ze “zmaterializowanami piosenkami”, które opowiedzą o Warszawie, zasadach ruchu drogowego, psich spacerach – i wielu innych sprawach!

Wisła prysła

To ekscytująca wyprawa wzdłuż tej rzeki, w towarzystwie wesołego rybaka, jego roztrzepanej żony oraz zmartwionej stanem czystości rzeki – warszawskiej Syrenki. Maluchy porwane zostaną w muzyczny świat bohaterów, którzy wytłumaczą im jak istotne jest dbanie o środowisko, jakie zwierzaki można napotkać spacerując brzegami Wisły i dlaczego śmieci są jednym z ich najpoważniejszych wrogów. Na scenie, wśród szuwarów i wodorostów, wystąpią profesjonalni aktorzy warszawskich scen teatralnych.

Magiczna skrzynia

Spektakl muzyczno-teatralny na podstawie legendy polskiej “Morskie Oko”. Najmłodsi przeniosą się w dwie różne krainy. Razem z bohaterami odwiedzą krainę mórz, a następnie krainę Tatr. Dowiedzą się jak przezwyciężać własny strach i co zrobić by go pokonać. Razem z aktorami odgadną magię skrzyni i skarby, które są w niej zawarte.

Magiczny czas

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Zaklęta księżniczka

To spektakl muzyczno-teatralny, którego scenariusz powstał w oparciu o legendę “Złota Kaczka” Dzieci i dorośli dowiedzą się co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze oraz, że wartości materialne nie są tak ważne jak relacje międzyludzkie. Również dzięki bajce poznamy kolejną warszawską legendę razem z szewcem dzieci odszukają zaklętą kaczkę i poznają księżniczkę. Będzie mnóstwo śpiewu, tańca, rozmów i radosnej atmosfery.

Tajemnice nocnego tramwaju

Projekt przyczynia się do upowszechniania wiedzy o historii Warszawy w wymiarze dziejowym oraz kulturowym, ma formę koncertu interaktywnego w formie musicalowej czyli łączy ze sobą różne dziedziny kultury i sztuki.

Projekt objęty Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Zapraszamy do magicznej wyprawy w świat bajkowego koncertu razem Naszymi bohaterami. Projekt jest działaniem na rzecz upowszechniania kultury i sztuki poprzez edukację kulturalną dzieci, młodzieży i dorosłych czyli produkcję i prezentację wydarzeń artystycznych w tym przypadku bajkowych koncertów muzycznych.

TAJEMNICA NOCNEGO TRAMWAJU – Legendy Warszawskie to wyprawa tajemniczym tramwajem po Warszawie. Nasi bohaterowie poznają warszawskie legendy w towarzystwie przewodników. Fantastyczne widowisko edukacyjno – muzyczne, które zabierze rodziny w podróż do czasów beztroskiej radości, a przed dziećmi odkryje niezwykły świat muzycznej podróży świat magicznych dźwięków. Przeniesiemy się w świat magii legend i ich bohaterów, poznamy warszawską syrenkę, Warsa i Sawę, Bazyliszka czy Antka, który szukał Złotej Kaczki. Magiczna podróż głównie po Warszawskiej Starówce. Wspólnie z aktorami, wokalistami i tancerzami przeniesiemy się w magiczną podróż po stolicy Polski. Projekt jest działaniem na rzecz upowszechniania kultury i sztuki poprzez edukację kulturalną dzieci, młodzieży i dorosłych czyli produkcję i prezentację wydarzeń artystycznych w tym przypadku bajkowych koncertów muzycznych. Najważniejsze dla Fundacji Kulturalne Dzieci WAW PL jest dbanie o odpowiedni rozwój Naszych najmłodszych pociech. Przez ciekawy sposób zachęcamy maluchy do poznania świata teatru, aktorstwa, muzyki, tańca, kreatywnego rozwoju.