Targówek – 3.09.2017

Kulturalna Wisła zawita na scenie “Dni Targówka”! W programie festynu wiele różnych atrakcji, a fundacja Kulturalne Dzieci zaprasza na swoją tegoroczną specjalaność:

O godz. 12.00 odbędzie się gra miejska „Śladami warszawskiej Syrenki – Wisła” (dla dzieci w wieku od 3-10 lat)
Jest to forma zabawy w lokalnej przestrzeni, która angażuje najmłodszych i ich rodziców w świadome rozwiązywanie zadań: dzieci wcielają się w rolę pomocników Syrenki i podążając za tropami oraz enigmatycznymi wskazówkami pomagają w odnalezieniu jej zagubionych sióstr. Po poprawnym rozwikłaniu zagadek, zdobywają punkty zwycięstwa.

O godz. 16.00 – odbędzie się muzyczny, interaktywny spektakl pt. „Wiślana Syrenka”
Scenariusz powstał w oparciu o legendę „Warszawska Syrenka”. Młodzi widzowie wraz z tytułową bohaterką przeżyją niezapomnianą podróż, poznają legendę o Syrenie, dowiedzą się dlaczego ważne jest dbanie o środowisko oraz jakie zwierzęta zamieszkują tereny wzdłuż Wisły. Gwarantujemy wysoką temperaturę muzycznych wrażeń, dzieci będą mogły razem z Syrenką nauczyć się piosenek i razem z nią zaśpiewać.

Patronami wydarzenia są: Miasto Stołeczne Warszawa, Rzecznik Praw Dziecka, RDC, Warszawa.pl, Ekologia.pl, E-SZKRAB.pl portal dla mamy i taty, Dziecko w Warszawie, wolnasobota.pl, Tatento.pl – bo dzieci zmieniają świat, CzasDzieci.pl, Mapa Dzieci, mamaklub.pl, Mama Warszawianka, moi-mili.pl

* * * ZAPISY NA GRĘ MIEJSKĄ JUŻ OTWARTE! ZAPISY@KULTURALNEDZIECI.PL * * *