Kulturalne Mikołajki

Kulturalne Mikołajki 2017

Kulturalne Mikołajki to projekt skierowany dla dzieci i rodziców w okresie świątecznym.
Nasze działania Mikołajkowe 2017r. organizowane są dla warszawskich rodzin, dzieci oraz dzieci z wybranego domu dziecka. Kulturalne Mikołajki to cykl spotkań grudniowych zakończone 17 grudnia jako II Edycja Kulturalnych Mikołajek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Świąteczny Czas” to muzyczno-teatralny spektakl pełen interakcji z dziećmi. Animacje, które pobudzają dzieci to tworzenia spektaklu razem z aktorami wspólne świąteczne piosenki stwarzają świąteczną atmosferę. Spektakl ma charakter edukacyjny przez fantastyczną zabawę na scenie dzieci nie będą się nudzić nawet na chwilę. Spektakl zakończony jest wspólnymi zdjęciami z Mikołajem oraz z otrzymaniem upominków dla najmłodszych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas Kulturalnych Mikołajek dzieci będą mogły spotkać św. Mikołaja, otrzymać podarunek, wykonać pamiątkowe zdjęcie, obejrzeć fantastyczny spektakl „Świąteczny Czas” oraz wziąć udział w warsztatach świątecznych dla najmłodszych. Obecni będą również celebryci, fotografowie, a także media.

Tak było rok temu:

Grudzień 2017:

1.12.2017 – Kulturalne Mikołajki – Event zamknięty

2.12.2017 – Kulturalne Mikołajki – Event zamknięty

2.12.2017 – Urząd Bielany – We współpracy z Fundacją Zwalcz Nudę

3.12.2017 – Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

Od 27 listopada od godz.16.00 będzie można odbierać bezpłatne wejściówki na Mikołajki dla dzieci pt. „Magiczny czas” w wykonaniu Fundacji Kulturalne Dzieci Waw Pl. Będzie to muzyczno-teatralny spektakl pełen interakcji z dziećmi. Animacje oraz wspólne śpiewanie świątecznych piosenek stworzą cudowną atmosferę. Przedstawienie zakończy się zdjęciami z Mikołajem i odbędzie się 3 grudnia o godz.16.00


5.12.2017 – Przedszkole nr 222  – Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawy – Urząd Bemowo
6.12.2017 – Przedszkole nr 402  – Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawy – Urząd Bemowo
7.12.2017 – Przedszkole nr 371   – Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawy – Urząd Bemowo
8.12.2017 – Przedszkole nr 320  – Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawy – Urząd Bemowo

9.12.2017 – Galeria Ferio – We współpracy z Fundacją Zwalcz Nudę

10.12.2017 – Kulturalne Mikołajki w 105 pizzeria
12.12.2017 – Przedszkole nr 215   – Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawy – Urząd Bemowo

16.12.2017 – Urząd Praga – We współpracy z Fundacją Zwalcz Nudę

17.12.2017 – Oficjalna Gala – Kulturalne Mikołajki 2017r.

 

 

Kulturalne Mikołajki vol.II

Już 17 grudnia 2017 roku, serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w drugiej edycji Kulturalnych Mikołajek w Family Academy. Na świąteczny event dla całej rodziny oraz spotkanie z Mikołajem i przedstawienie muzyczno-teatralne „Świąteczny Czas”.

Kulturalne Mikołajki to dzień wypełniony atrakcjami dla najmłodszych.
To dzień dla wszystkich. Świąteczne warsztaty dla dzieci z Alexandrem Toys, które przeprowadzą doświadczone animatorki-śnieżynki. To Mikołaj, który będzie wręczał dzieciom prezenty. To zdjęcia z Mikołajem i masa innych atrakcji. Ogrom emocji. Świąteczna atmosfera. Niezapomniane chwile dla najmłodszych. Na scenie zaplanowane jest moc atrakcji: konkursy z nagrodami, warsztaty taneczne ze Śnieżynką w rytmie regeae na rozgrzewkę, spotkanie z Ambasadorami, wspólne śpiewanie kolęd z zespołem InHarmony. W tym roku spotkamy się w Family Academy w przestrzeni oferującej wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Bogata oferta zajęć dodatkowych zarówno dla rozwoju intelektualnego jak i rozwoju fizycznego. Wspaniała rodzinna atmosfera gdzie możesz zorganizować urodzinki dla swojego dziecka. Spędzić czas na zajęciach ze swoim dzieckiem i cieszyć się świetnie spędzonym czasem.

Jedną z atrakcji będzie spektakl „Świąteczny Czas” pełen interakcji z dziećmi. Animacje, które pobudzają dzieci do tworzenia spektaklu razem z aktorami, wspólnie śpiewane piosenki stwarzają świąteczną atmosferę. Spektakl ma charakter edukacyjny, a przez fantastyczną zabawę na scenie dzieci nie będą się nudzić nawet przez chwilę. W rolach głównych zobaczycie Agnieszkę Kałużę oraz Hannę Kochańską, Jacka Zawadę czyli Duet JaHa.
Dzień atrakcji rozpoczynamy już o godz. 15:00, wstęp wolny. Obowiązują zapisy na zapisy@kulturalnedzieci.pl

Konkursy ze wspaniałymi nagrodami od Sylveco, Vianek, CALMEAN, Alexander Toys, Novia Blanca, Brzózka, Media Rodzina, Carinii,
Patroni Medialni: Informator Stolicy, Wiadomości Sąsiedzkie, Moi-Mili, e-szkrab, wolnasobota, Dziecko w Warszawie, Przedszkole.edu.pl, MamaKlub.pl

Scenariusz:
15:00 – 16:00 Warsztaty świąteczne z Alexander Toys
15:30 – 16:00 Warsztaty taneczne ze śnieżynką
15:00 – 16:00 Spotkanie z Ambasadorami
16:00 – 16:15 Koncert InHarmony
16:15 – 17:00 Spektakl „Świąteczny Czas”
17:00 – 17:30 Wspólne zdjęcia z Mikołajem i Śnieżynką

Partnerzy 2017

1. Sylveco Polska firma SYLVECO, zafascynowana bogactwem natury, tworzy kosmetyki dla osób pragnących naturalnej pielęgnacji. Jako pierwsza w Polsce zaczęła wykorzystywać do produkcji niezwykle wartościowy ekstrakt z kory brzozowej, zawierający betulinę i kwas betulinowy. Receptury kosmetyków są opracowywane w oparciu o ugruntowane już działanie dobrze znanych roślin zielarskich, ale także takich, których znaczenie w pielęgnacji twarzy i ciała zostało zapomniane. Mydlnica lekarska, brzoza, rumianek, aloes, rokitnik, nagietek, chaber bławatek, świetlik łąkowy to dopiero początek wędrówki SYLVECO po leczniczej mapie ziół.

2.VIANEK to polska marka kosmetyków naturalnych, przeznaczona na rynek masowy. Dedykowana kobietom w każdym wieku, o zróżnicowanych potrzebach pielęgnacyjnych, a jednocześnie wymagających. Połączenie starannie dobranych składników, urzekających zapachów i oryginalnego zdobnictwa opakowań, tworzy wyjątkowy przekaz marki. VIANEK to kosmetyki naturalne, będące odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku i zainteresowanie, nie tylko świadomych konsumentek.

3. CALMEAN jest polską marką dostarczająca rozwiązania w zakresie elektronicznej ochrony całej rodziny. W jej ofercie znaleźć można smartwatch’e, umożliwiające m.in. sprawdzanie pozycji i stały kontakt z dzieckiem lub osobą starszą oraz urządzenia lokalizujące, przeznaczone dla psów, kotów a nawet walizki czy plecaka. Wszystko kontrolowane przez opiekuna zdalnie, przez autorski system Control Center, dostępny w wielu wersjach językowych na platformy mobilne (iOS i Android) oraz WWW.

4.Alexander Toys Jesteśmy rodzinną, polską firmą z polskim kapitałem, obecną na rynku już od 40 lat. Siedziba firmy od chwili założenia mieści się w Chwaszczynie k/Gdyni. Przez lata działalności zdobyliśmy zaufanie odbiorców w Polsce i na świecie, stale poszerzając zakres naszych działań. Produkując gry i zabawki edukacyjne, realizujemy motto „nauka przez zabawę”.
W naszej ofercie znajdą Państwo zabawki i gry edukacyjne, umysłowe, losowe i sprawnościowe, a także puzzle, wiatraczki i karty. Szukamy nowych rozwiązań, aby oferować atrakcyjną formę spędzania czasu przez dzieci i całe rodziny.

5. Novia Blanca Domeną firmy są ozdobne kolczyki oraz grzebienie ślubne w stylu vintage. Marka w swojej ofercie posiada także woalki oraz opaski, które dopełnią ślubnego wizerunku najbardziej wymagających.

6.Carinnii Bardzo dobra jakość produktów oraz ich wysoka funkcjonalność sprawiają, że Carinii® ma wysoką pozycję na rynku krajowym i zagranicznym. Buty wykonane są z naturalnych skór polskich i włoskich o szerokiej gamie barw. Produkując obuwie dbamy o każdy szczegół, jakość zastosowanych materiałów, precyzję wykonania i komfort dla Twoich stóp. W każdym sezonie opracowujemy nową kolekcję wzorów, mamy też nowoczesną linię technologiczną, która zapewnia najlepszy wyrób obuwia.