Warsztaty/Gry Miejskie

Ciekawych opowieści o bajkowych dziejach Warszawy można nie tylko słuchać. Można na ich podstawie rozwiązywać quizy, zagadki, posłuchać piosenki albo obejrzeć epizod odegrany przez aktorów na scence teatralnej.Zapraszamy rodziców z dziećmi (do 10 lat) na interaktywne spacery rodzinne po Starówce, podczas których będzie można poznać trzy warszawskie legendy. Na trasie każdej z nich znajduje się pięć punktów, w których uczestnicy spaceru będą mogli rozwiązywać różne zadania związane z usłyszaną legendą. Włączenie dzieci, ale także rodziców, w aktywne poznanie bajkowych opowieści, ale i historii naszego miasta, to oryginalny sposób na spędzenie czasu dla całej rodziny.

 

Gra Miejska na Szlaku Ogrodów Ulrychów – Zostań Ogrodnikiem
gra-miejska-na-szlaku-ogodow-urlychow

Fundacja Kulturalne Dzieci WAW PL po raz pierwszy podąży szlakiem ogrodów Ulrychów w Warszawie na terenie Woli. Pomóżcie naszym ogrodnikom wykonać wszystkie zadania na czas tak by wszystko było gotowe przed zimą. Weźcie udział w grze miejskiej, dzięki której poznacie lepiej tereny Ulrychów oraz dowiecie się co kryje historia. Zostańcie małymi Ogrodnikami!! Zadaniem grup jest rozwiązanie zadań, dzięki którym poznają historię miejsca. Ogrody Ulrychów słynęły przede wszystkim z wzorcowych zakładów ogrodniczych, szkółek ogrodniczych, szklarni i ogrodu pokazowego. Dzięki grze przybliżymy dzieciom, ale także dorosłym, prace związane z ogrodnictwem, jak również historię. Projekt jest finansowany ze środków Dzielnicy Wola M.St.Warszawy.

 

Warsztaty „Znaki drogowe – Bądź bezpieczny”

warsztaty-z-bezpieczenstwa

Warsztaty mają na celu popularyzowanie prawidłowych zachowań na drodze, wdrażają dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz rozwijają umiejętności współpracy w grupie. Dzieci nauczą się  znaczenia wybranych znaków drogowych. Poznają podstawowe zasady poruszania się i zachowania pieszego na drodze. Podczas warsztatów nauczą się rozpoznawać  barwy sygnalizatora świetlnego.

 

Wakacyjne warsztaty “Maziajki z bajki”

Maziajki z bajki

Zajęcia plastyczne dla dzieci. Celem zajęć  jest przede wszystkim rozwijanie zdolności manualnych i plastycznych maluchów. W programie znajduje się między innymi praca z różnymi przyborami i materiałami, by dzieci mogły rozwijać się manualnie, za pomocą plasteliny, farb czy kredek. Dzięki zajęciom dzieci rozwijają umiejętności manualne oraz kształcą w nich podstawowe umiejętności z zakresu plastyki.

 

“Tańczące maluchy”

Warsztaty taneczne

Zajęcia ruchowe dla dzieci. Celem zajęć jest ćwiczenie koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej za pośrednictwem tańca, który pobudza  i przygotowuje ciało. Przez zabawy muzyczno-ruchowe dzieci poznają  możliwości swojego ciała i uczą się kreatywnie spędzać czas z rodzicami.

 

“EkoŚwiat Malucha” – Celem projektu jest m.in. zdobywanie nowej wiedzy (edukacja) na temat ekologii w przystępny i ciekawy sposób dla najmłodszych. Przedstawienie najmłodszym  eko-problemów lokalnych czyli w ich codziennym otoczeniu. W czasie zajęć dowiedzą się  w jaki sposób  mogą od najmłodszych lat pomagać rodzicom w odpowiednim  dbaniu o przyrodę, środowisko i  ich naturalne otoczenie.  Dzięki ciekawie przygotowanym warsztatom najmłodsi dowiedzą się jak:

– segregować odpady

– oszczędzać wodę i energię w codziennym życiu

– dbać o czystość miasta

– pokazać różnice między ogrzewaniem z indywidualnych pieców, a z sieci ciepłowniczej i w jaki sposób przekłada się to na środowisko

Warsztaty będą prowadzone w formie interaktywnej, dzieci razem z animatorami będą  wspólnie wykonywać krótkie scenki aktorskie oraz  śpiewać piosenki. Wspólnie z animatorami najmłodsi będą wykonywać prace manualne. Po zakończeniu warsztatów dzieci otrzymają tematyczne kolorowanki o raz książeczki.

 

WARSZTATY TEATRALNE: UCZYMY SIĘ AKTORSTWA

Nauczymy się jak mówić na scenie, by być słyszalnym i zrozumiałym dla każdego widza. Dowiemy się co to jest dykcja, poznamy proste, zabawne i bardzo przydatne ćwiczenia dykcyjne, które wykorzystamy w naszych pierwszych etiudach aktorskich. Za pomocą ćwiczeń z zakresu dramy pedagogicznej przygotujemy proste sceny aktorskie, pojedyncze i zespołowe. Będziemy rozwijać naszą wyobraźnię, pobudzimy twórcze myślenie, kreatywność i zintegrujemy się w grupie.

 

WARSZTATY przeznaczone są dla dzieci, które chcą rozwijać swoje umiejętności aktorskie i poznawać tajniki sztuki teatralnej. W zależności od zainteresowań każde dziecko może wybrać najciekawszy dla siebie warsztat. Oprócz podstaw aktorstwa dziecko będzie miało okazję zgłębić wiedzę w jednym z poniższych tematów:

Warsztat 1: DŹWIĘK W TEATRZE

Warsztat 2: OŚWIETLENIE TEATRALNE

Warsztat 3: CHARAKTERYZACJA TEATRALNA

Warsztat 4: RUCH I TANIEC NA SCENIE

Warsztat 5: SCENOGRAFIA TEATRALNA

Warsztat 6: KOSTIUMY I REKWIZYTY