Ursynów 3.09. 2017

Po krótkiej przerwie Kulturalna Wisła powraca!
Oto program naszego spotkania w amfiteatrze w Parku Kultury w Powsinie:

09.00 – Gra Miejska „Śladami warszawskiej Syrenki – Wisła” (dla dzieci w wieku od 3-10 lat)
Forma zabawy w lokalnej przestrzeni, która angażuje najmłodszych i ich rodziców w świadome rozwiązywanie zadań: dzieci wcielają się w rolę pomocników Syrenki i podążając za tropami oraz enigmatycznymi wskazówkami pomagają w odnalezieniu jej zagubionych sióstr. Po poprawnym rozwikłaniu zagadek, zdobywają punkty zwycięstwa.

12.00 – Muzyczny, interaktywny spektakl pt. „Wiślana Syrenka”
Scenariusz powstał w oparciu o legendę „Warszawska Syrenka”. Młodzi widzowie wraz z tytułową bohaterką przeżyją niezapomnianą podróż, poznają legendę o Syrenie, dowiedzą się dlaczego ważne jest dbanie o środowisko oraz jakie zwierzęta zamieszkują tereny wzdłuż Wisły. Gwarantujemy wysoką temperaturę muzycznych wrażeń, dzieci będą mogły razem z Syrenką nauczyć się piosenek i razem z nią zaśpiewać.

Między godziną 09.30 – 12.00, dzieci, które nie wezmą udziału w grze miejskiej, będą mogły zagrać wraz ze swoimi opiekunami w niezwykłe gry planszowe i plastyczne w kreatywnych kącikach firm Egmont i Alexander.

Naszym Parterem w tym dniu jest Pramerica!!

Patronami wydarzenia są: Miasto Stołeczne Warszawa, Rzecznik Praw Dziecka, RDC, Warszawa.pl, Ekologia.pl, E-SZKRAB.pl portal dla mamy i taty, Dziecko w Warszawie, wolnasobota.pl, Tatento.pl – bo dzieci zmieniają świat, CzasDzieci.pl, Mapa Dzieci, mamaklub.pl, Mama Warszawianka, moi-mili.pl