Kulturalne Bemowo

Fundacja Kulturalne Dzieci, której misją jest tworzenie sposobności dla kreatywnego rozwoju najmłodszych, zaprasza na wakacyjną serię spektakli, warsztatów i koncertów wielopokoleniowych   pod nazwą Kulturalne Bemowo, przygotowaną specjalnie dla żądnych przygód  rodziców i dzieci!

 

Kulturalne Bemowo oraz towarzyszące mu interaktywne atrakcje, odbędzie  się w Parku Górczewska w Amfiteatrze na Bemowie. Projekt finansowany jest przez m. st. Warszawa Dzielnica Bemowo.

 

Kulturalne Bemowo jest wyjątkową okazją do spędzenia wolnego czasu w gronie rodzinnym, wprowadzenia najmłodszych w świat bajek w atmosferze zabawy i interakcji.

Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 15:00 w niedziele 8.07.2018, 22.07,2018, 5.08.2018, 19.08.2018r.

 

Program każdego wydarzenia to:

1 . Spektakl muzyczno- interaktywny
2 . Warsztaty tematyczne na scenie
3 . Koncert wielopokoleniowy dla wszystkich

* * * WSTĘP WOLNY – AMFITEATR BEMOWO PART GÓRCZEWSKA!!! * * *

“Na ulicy dobrej Wróżki” Spektakl muzyczny dla najmłodszych i nie tylko. Główni bohaterowie przedstawienia – dobra wróżka oraz poszukiwacz piosenek – zabierają widzów w podróż śladami piosenek Jerzego Wasowskiego: kompozytora i współtwórcy “Kabaretu Starszych Panów”. Na ulicy Dobrej Wróżki każdy odnajdzie coś dla siebie: chwilę zadumy, żart, ale przede wszystkim uśmiech, który jest nieodłączną cechą twórczości Pana Wasowskiego. Zapraszamy na spotkanie ze “zmaterializowanami piosenkami”, które opowiedzą o Warszawie, zasadach ruchu drogowego, psich spacerach – i wielu innych sprawach!

W rolach głównych:

Wróżka – Zuzanna Makowska

Podróżnik – Kamil Maria Banasiak

Kwinta – Anna Sandowicz

Tercja – Aleksandra Bogucka

  

“Wisła Prysła” to ekscytująca wyprawa wzdłuż tej rzeki, w towarzystwie wesołego rybaka, jego roztrzepanej żony oraz zmartwionej stanem czystości rzeki – warszawskiej Syrenki. Maluchy porwane zostaną w muzyczny świat bohaterów, którzy wytłumaczą im jak istotne jest dbanie o środowisko, jakie zwierzaki można napotkać spacerując brzegami Wisły i dlaczego śmieci są jednym z ich najpoważniejszych wrogów.

Również odbyły się warsztaty “Ekologiczne Koło Fortuny”

 

5 sierpnia mieliśmy okazje do kolejnego spotkania z cyklu “Kulturalne Bemowo”. Spektakl “Pan Brzechwa i Skarżypyta” to zabawa interaktywna w formie spektaklu.Dzieci i dorośli spotkają się z Janem Brzechwą i bohaterami jego wierszy: Skarżypytą, Samochwałą, Kwoką i Dzikiem. Dzięki poecie nauczą się zasad dobrego wychowania i obejrzą taniec Igły z Nitką. W nagrodę za aktywność Brzechwa zabierze je na wycieczkę do ZOO, w którym każdy wykona proste zadania aktorskie. Po spektaklu – pamiątkowe zdjęcia z aktorami.

19 sierpnia mieliśmy okazje do kolejnego spotkania z cyklu “Kulturalne Bemowo” czyli 1. Spektakl dla całych rodzin w formie zabawy interaktywnej 2. Warsztaty edukacyjno-integracyjne 3. Koncert wielopokoleniowy. Spektakl “Roztańczone wakacje z Calineczką” to zabawa interaktywna w formie spektaklu. Scenariusz powstał w oparciu o przedstawienie „Calineczka”. Młodzi widzowie wraz z tytułową bohaterką przeżyją niezapomnianą podróż pełną tańca i przygód. W każdym z kolejno odwiedzanych miejsc dowiedzą się czegoś nowego na temat tańca i zobaczą jak wiele radości może on sprawić każdemu z nas. Gwarantujemy wysoką temperaturę tanecznych wrażeń. Nie pozwolimy Wam usiedzieć w miejscu, a spontaniczne interakcje z widzami wprawią każdego w dobry nastrój.