Newsy

Bajki Czytanki – Premiera 14.05.2020r.

13/05/2020

Kochani już jutro zapraszamy Was na pierwszy odcinek po dłuższej przerwie Bajki Czytanki!!! Tak jak wiecie w kwietniu zaplanowana był premiera naszego muzycznego show “Tajemnice nocnego tramwaju” niestety nie udało się z przyczyn niezależnych od nas… Wprowadzimy Was w nastrój naszego spektaklu, który oparty jest na legendach warszawskich i dlatego na początku usłyszycie piękne polskie legendy. Agnieszka Mrozińska już jutro przeczyta dla Was legendę o Warszawskiej Syrence !!! Zapraszamy na premierę godz. 19:00 na naszym kanale YouTube

Bajki Czytanki to kolejny projekt Fundacji Kulturalne Dzieci WAW PL, którego głównym celem jest promowanie wśród najmłodszych czytania baśni, bajek czy legend jako jednego z najlepszych sposobów na ich rozwój emocjonalny, zdobywanie wiedzy czy kształtowania postaw społecznych u dzieci. Bajki Czytanki zaczynamy od różnych legend m.in. o Warszawskiej syrence, Złotej kaczce czy Bazyliszku. Wspólne czytanie z dorosłymi wywiera duży wpływ na rozwój dziecka dlatego tak ważne są chwile rodzica z dzieckiem przy czytaniu i poznawaniu niesamowitych historii. Odpowiednio dobrana literatura dziecięca wzbogaca wiedzę, rozwija intelekt oraz jest źródłem rozrywki i zabawy dla naszych pociech. Mądre książki są też nośnikami ważnych uniwersalnych wartości moralnych. W obecnych czasach odbiorników telewizyjnych tak ważne jest nauczenie dziecka kontaktu z książką. Opowieści zwane bajkami pomagają dzieciom poznawać i nazywać własne emocje, pomagają też rodzicom w podjęciu rozmowy z dzieckiem na czasem trudne tematy dotyczące emocji dziecka i jego problemów. Najważniejsze dla Fundacji Kulturalne Dzieci WAW PL jest dbanie o odpowiedni rozwój naszych najmłodszych pociech. Przez ciekawy sposób zachęcamy maluchy do poznania świata bajki, legendy,a w następnej kolejności świata teatru czyli aktorstwa, muzyki i tańca. Dla naszych najmłodszych pociech czytają legendy i bajki znani i lubiani artyści.

W projekcie wzięli udział m.in. Tomasz Błasiak, Agnieszka Kałuża, Anna Głogowska, Joanna Majstrak, Agnieszka Mrozińska, Anna Sandowicz, Zuzanna Makowska, Piotr Zubek.

Realizacja video i Foto: Mateusz Wyszogrodzki

Produkcja: Kasia Piątosa-Kuśmierczyk

Make up: Agnieszka Chełmońska

Może Ci się spodobać